تاريخ : چهارشنبه 22 آذر1391 | 23:30 | نویسنده : mokhber

تخلف در انتخابات نظام مهندسی کشور! انتخابات «نظام مهندسی» را مهندسی کردند

 

بر پایه اطلاعات رسیده وزارت راه و شهرسازی، دست به اعمال سلیقه و در واقع تخلفی آشکار در انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی کشور زده است؛ این امر، نشانه‌ای از برخورد غیرحرفه‌ای وزارت‌خانه با یک سازمان حرفه‌ای و تخصصی است که مسئولیت و تعهدات آن به شدت مهم و حساس است؛ گویا، داستان بروز تخلفات در وزارتخانه‌ها، مربوط به یک یا چند وزارت‌خانه خاص نمی‌شود.

بر پایه اطلاعات رسیده ، وزارت راه و شهرسازی دست به اعمال ........

بقیه در ادامه مطلب.....ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 28 آبان1391 | 23:9 | نویسنده : mokhber
  1. ((باز هم یک اتفاق نادر در نظام مهندسی استان مازندران به وقوع پیوست.))

 Oh My God ....

انتخابات جهت تعیین اعضای هیئت رئیسه نظام مهندسی انجام گرفت و.....

 

با توجه به اینکه عمران اصلی ترین رشته نظام مهندسی بوده و حداقل بیش از ۸۰ درصد اعضای سازمان نظام مهندسی را مهندسین عمران تشکیل می دهند :

 

 

حتی یک مهندس عمران هم عضو هیئت رئیسه نیست..؟؟؟!!!!!!

 

چگونه این افراد می خواهند یکسال برای حداقل ۱۳۰۰۰ مهندس عمران استان مازندران تصمیم گیری و سیاستگذاری کنند در حالی که خود از عمران هیچ نمی دانند؟؟؟

چرا آقایان پشت پرده که فعالیت خود را مدتها قبل از انتخابات نظام مهندسی شروع کرده بودند دست از سر نظام مهندسی استان بر نمی دارند؟؟

انتخاب هيات رئيسه ششمين دوره هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مازندران انجام شد..

متن اصلی خبر کذایی: 

به گزارش روابط عمومي سازمان؛پس از اتمام مراسم توديع اعضاي هيأت مديره دوره پنجم و معارفه هيأت مديره دوره ششم كه در روز سه شنبه مورخ بيست و سوم آبان ماه سال جاري برگزار شد،اولين جلسه هيأت مدبره دوره ششم در همان روز با هدف انتخاب اعضاي هيأت رئيسه جديد در محل سازمان برگزار شد و اعضاي هيأت رئيسه با تركيب ذيل مشخص شدند.

رديف

نام و نام خانوادگي

رشته

سمت

1

مصطفي خاوري ن‍‍ژاد

معماري

رئيس

2

نادعلي رمضانپور

ترافيك

نايب رئيس اول

3

جواد مهجوريان نماري

نقشه برداري

نايب رئيس دوم

4

سودابه مهري

معماري

دبير

5

سيف اله علي نيا

مكانيك

خزانه دارتاريخ : شنبه 25 شهریور1391 | 22:34 | نویسنده : mokhber

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از برگزاری آزمون ورود به حرفه در روزهای پنج شنبه و جمعه 30و 31 شهریور ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت این آزمون به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و آمار ثبت نام شدگان استان مازندران که مجاز به شرکت در آزمون رشته های مختلف می باشند به شرح زیر می باشد: عمران (نظارت) 2193 نفر،عمران(محاسبات)1362 نفر،تأسیسات مکانیکی 519 نفر،تأسیسات برقی 825نفر،شهرسازی 30نفر،نقشه برداری 111نفر،ترافیک 19نفر،معماری(طراحی) 262نفر،معماری(نظارت)400نفر که در مجموع 5721 نفر می باشند.

مهندس مصطفی خاوری نژاد عنوان نمود: آزمون رشته های معماری (نظارت )، عمران (نظارت)، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک در روز پنج شنبه 30/6/1391 و آزمون رشته های معماری (طراحی)، عمران(محاسبات)، تاسیسات مکانیک و تاسیسات برقی در روز جمعه 31/6/1391 برگزار می شود.

وی در ادامه عنوان نمود :داوطلبین جهت دریافت کات ورود به جلسه آزمون از 25/6/91 لغایت 27/6/91 به وب سایت سازمان www.mazandnezam.org و یا وب سایت دفتر مقررات ملی ساختمان www.inbr.ir مراجعه نمایند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار داشت: حد نصاب قبولی در آزمون 50 درصد پاسخ صحیح سوالات می باشد و نتایج آزمون بخش های تستی حداکثر تا تاریخ 20/8/1391 اعلام می شود و براساس اعلام سازمان سنجش به غیر از رایانه شخصی استفاده از کتاب و جزوه در جلسه آزمون مجاز می باشد.آیا مسکن شهرسازی استان مازندران بازرسی ندارد؟

مافیا کارمندان مسکن و شهرسازی مازندران چه می کنند؟

هرچه بگندد نمکش می زنند                             وای به روزی که بگندد نمک

 آقایان مسکن و شهرسازی ۳۵۰۰۰ متر مربع حق مهندسان منطقه را مثل آب خوردن بالا کشیدند

ماجرا از این قرار است که شرکت تعاونی کارکنان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قصد تهیه نقشه و ساخت شهرک مسکونی با متراژ ۳۵۰۰۰ متر مربع  برای کارکنان در یک قطعه زمین با کاربری جنگلی جلگه ای(کاربری ممنوع که به هیچ عنوان قابل ساخت نیست) در غرب مازندران و شهرستان عباس اباد نموده است. نماینده شرکت صدا و سیما  پس از استعلام و هماهنگی جهت قرارداد با شرکتهای منطقه برای انجام کار ناگهان سر از  شرق استان و یک شرکت طراحی و نظارت که متعلق به مهندسان اداره راه و شهرسازی استان است و ......

شرکت مذکور تلاش بسیاری جهت ثبت پروژه خارج از سیستم و سهمیه خود انجام داده بطوریکه نظام مهندسی استان مازندران را با توجه به نزدیک بودن انتخابات نظام تحت فشار قرارداده و حتی به مدت چندین روز از امضا و تحویل نامه های مربوط به دفتر نمایندگی نظام مهندسی عباس اباد جلوگیری کرده اند و  بالاخره موفق به انجام خواسته نامشروع خود گشته است.متن نامه ارسالی از نظام مهندسی به دفتر نمایندگی عباس اباد جهت ثبت خلاف قانونی پروژه مذکور بسیار بی ادبانه و نا مسئولانه بوده که نشان از نفوذ بالای شرکت معلوم الحال بالا دارد که درخواست ثبت سریع نقشههای فوق را بصورت خارج از سهمیه دارد

وای بر مهندسانی که افرادی که باید مراقب خلاف های مهندسین باشند خود خلافکار و  شریک قافله شده اند.تاريخ : جمعه 20 مرداد1391 | 13:30 | نویسنده : mokhber

در دوره فن آوری و سرعت انتقال اطلاعات نظام مهندسی مازندران بعد از گذشت یکماه از زمان برگزاری همایش تازه یادش افتاده که باید برای شرکت در این همایش به مهندساش اطلاع رسانی کنه .....

البته با دو ماه تاخیر.......

اصلا تعجبی نداره.اقایانی که از دو ماه قبل به تک تک ۱۴۰۰۰ تا مهندس استان مازندران زنگ زدن و خیلی ملتمسانه درخواست کردن که تو انتخابات شهریور بهشون رای بدن . وقت اطلاع رسانی ندارن دیگه.....

به تاریخ ها توجه کنید....تاريخ : جمعه 13 مرداد1391 | 8:26 | نویسنده : mokhber

کوبیاکس چیست؟

مطالعات در زمینه سبک سازی و حذف بتن ناکارآمد از سال ۱۹۸۵ در دانشگاه های آلمان و مجموعه شرکت های گروه فناوری های کوبیاکس درسال ۱۹۹۷ با همراهی مهندسین و متخصصینی از سوئیس و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پایه ریزی و تآسیس شده است و اکنون تبدیل به یک مجموعه متخصص در مورد اسلب های تخت سبک با بتن مسلح شده است.

انواع کیج ماژول

این دانش از سال ۱۳۸۷ به صورت انحصاری در ایران و تعدادی از کشورهای منطقه در اختیار شرکت خانه سازی پارس مان سازه است.

اجرای درجای سیستم کوبیاکس

بقیه در ادامه مطلب.....ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه 12 مرداد1391 | 0:42 | نویسنده : mokhber

نظام مهندسی مازندران اعلام کرد!!!!!!

صادرات مهندس به سایر کشورها

Image

اطلاعیه:دعوت از اعضاء جهت مشارکت در صادرات خدمات فنی و مهندسی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران؛سازمان نظام مهندسی ساختمان در جهت حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی اقدام به کسب بازار خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور نموده و در این راستا اقدام به شناسایی نیروهای توانمند و علاقه مند در این زمینه و تهیه بانک اطلاعاتی اعضاء حقیقی و حقوقی جهت ارسال به دبیرخانه کارگروه صادرات خدمات فنی و مهندسی نموده است.

لذا از کلیه اعضای محترم سازمان که دارای توانمندی صادرات خدمات فنی و مهندسی می باشد،تقاضا می شود مشخصات فردی و در صورت امکان رزومه ای از فعالیت های صورت گرفته را به آدرس پست الکترونیکی ravabet-omumi@mazandnezam.org ارسال نمایید.تاريخ : چهارشنبه 28 تیر1391 | 16:22 | نویسنده : mokhber

اطلاعیه: ثبت نام آزمون شهریور1391

در اجراي مواد 26،21،11و28 آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، در رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه3) و همچنين آزمونهاي حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌3) و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي مي‌رساند آزمونهاي ياد شده در تاريخهاي 30و31 شهريورماه‌سال1391برگزار مي‌گردد.

ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ 26/4/1391 آغاز و تا تاريخ 31/5/1391 ادامه خواهد داشت لازم بذكر است ثبت‌نام كليه آزمونهاي ياد‌شده ‌به ‌صورت الكترونيكي ‌و از طريق همين وب سايت انجام خواهد شد. كليه داوطلبان عزيز مي‌توانند جهت ثبت‌نام به آدرس‌هاي الكترونيكي WWW.inbr.ir (وب سايت دفترامورمقررات‌ملّي‌ساختمان)مراجعه‌نمايند.

ضروري است كليه متقاضيان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه فرمايند.

ضمناً خاطر نشان مي‌سازد تاريخ ثبت نام به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

منبع:دفتر امور مقررات ملی ساختمان


برچسب‌ها: ازمون پروانه اشتغال, ازمون نظام مهندسی

تاريخ : دوشنبه 26 تیر1391 | 10:41 | نویسنده : mokhber

بسمه تعالی

قابل توجه متقاضیان آزمونهای ورود به حرفه مهندسی، حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت معماران تجربی

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ورود به حرفه مهندسی، حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت معماران تجربی می‌رساند آزمون سال جاری در تاریخهای 30 و 31 شهریورماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. تاریخ شروع ثبت‌نام و سایر آگهی‌های لازم متعاقباً اعلام خواهد شد.

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"تاريخ : جمعه 9 تیر1391 | 12:1 | نویسنده : mokhber

نفس هایی از جنس طلا

 

دیگر درس نخوانید...

برای هر تنفس خود هم از پول بیت المال بیچاره ۵۵۰۰ تومان دریافت کنید

 

ماهی رو هر وقت از آب بگیری...................

این روزها با بالا گرفتن تب جابجایی پولبالیست ها ببخشید فوتبالیست ها قیمتهایی نجومی در قراردادهای آنها نوشته می شود که امید هر دانشجو و تحصیل کرده ای را به نا امیدی تبدیل می کند.

چرا درس بخوانیم؟ با فرض قبولی در انواع و اقسام کنکور ها و امتحانات و ارائه انواع تحقیقات و مقالات و ..... و با فرض اخذ مدرک دکتر آنهم با تلف کردن حداقل ۳۰ سال از عمر با ارزش خود به چه چیزی دست می یابیم؟

ایا به حقوق بالا تر از ماهی یکی دو میلیون تومان می رسیم؟

با یک حساب سر انگشتی می توانیم یک چهارم این مدت را تمرین فوتبال کرده و اگر هم خسته می شوید مقداری پول به دلالان بدهید تا شما را در یک تیم فوتبال جای دهند:

 

مثلا همین اقای انصاری فرد که تازگی با ناز و کرشمه های فراوان و با حداکثر بی میلی و دادن تخفیف بسیار با مبلغ خیلی خیلی ناچیز یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان به تیم پرسپولیس  پیوست......

با یک حساب ساده این مبلغ برای مدت نه ماه می شود به قرار ماهی دویست میلیون تومان ناقابل....

و با توجه به برگزار ۴ مسابقه در ماه می شود ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان ناقابل

و باز هم با توجه به اینکه بازی فوتبال ۹۰ دقیقه است یعنی ۵۵۵۰۰۰ تومان ناقابل برای هر دقیقه بازی کردن.

و با توجه به اینکه در این سطح بازی ورزشکاران هر دقیقه باید ۱۰۰ تنفس داشته باشند یعنی در حدود ۵۵۰۰ تومان برای هر نفس کشیدن آقای انصاری فر

 

تازه تمام این اعداد وقتی است که آقای محترم خود را به مصدومیت نزند ببخشید  مصدوم نشود یا کارت زرد و قرمز نگیرد که محروم شود

 

 تاريخ : جمعه 9 تیر1391 | 0:48 | نویسنده : mokhber

 

اقدام قابل تقدیر لاریجانی: لغو مصوبه خنده دار دولت برای انتقال آب خزر به کویر

پس از نامه رییس مجلس به محمود احمدی نژاد مبنی بر لغو مصوبه ساماندهی نیروهای شرکتی شاغل در زیرمجموعه‌های دولتی، علی لاریجانی این بار به سراغ موضوع جنجالی و غیرکارشناسی دیگر یعنی انتقال آب از دریای خزر به مرکز ایران رفت و با ارائه استدلال هایی، از رییس جمهور خواست ظرف یک هفته آن بخش از مصوّبه که مورد ایراد قرار گرفته است را اصلاح کند در غیر اینصورت این تصویب نامه لغو می شود.

مشرق نوشت: بر اساس نامه لاریجانی بند 2 مصوبه دولت به خاطر عدم مراعات مواد 27 و 28 قانون برگزاری مناقصات ـ مصوب1383ـ که ترتیباتی را جهت واگذاری اجرای پروژه به صورت ترک تشریفات مناقصه مقرر کرده، مغایر قانون است.

پس از نامه رییس مجلس به محمود احمدی نژاد مبنی بر لغو مصوبه ساماندهی .............

بقیه در ادامه مطلب...........

برگرفته از سایت معمار نیوزادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه 4 تیر1391 | 22:9 | نویسنده : mokhber

ابداع یک شیوه نوین در عرصه پیمانکاری....

در راستای کاهش هزینه های ساخت مسکن  و با کمترین هزینه ساختمان سازی کنید....

روش اجرا....

۱- ابتدا با کنار زدن گلها و گیاهان اقدام به چیدن کرسی نمایید( استفاده از سیمان به صورت دلخواه است اما توصیه نمی شود)

۲- دیوارهای ساختمان را به صورت خیلی سریع و دور از چشم مهندس ناظر بچینید

۳- توجه داشته باشید که جای ستونها را باید خالی نگه دارید

۴-پس از اتمام کار دو طرف دیوار را قالب گرفته و بتن ریزی کنید

۵- برای اطمینان خاطر کارفرما محترم می توانید تعداد ۸ عدد میله گرد نیم متری(بهتر است نمره ۱۸ باشد) را از بالا در بتن ستون فرو کنید

۶- در زمان تحویل ساختمان تمامی اجداد فامیل همسرتان را قسم بخورید که اسکلت ساختمان پر از میله گرد است....

راهنمایی با عکس..

مواظب باشید گلها و گیاهان را زیر ساختمان له نکنید..تا همه شما را یک پیمانکار دوستدار محیط زیست بشناسند . ضمنا اصلا فونداسیون لازم نیست

آشغالها را در زیر ساختمان  بریزید تا در هزینه حمل صرفه جویی شود

جای ستونها را خالی بگذارید

اصلا لازم نیست ستون ها تا فونداسیون ادامه داشته باشد. الکی خرج اضافی نکنید

پس از بتن ریزی ستونها آنها را ارایش و زیبا کنید

توجه ویژه  نمایید تا خدای نکرده هیچ ارتباطی بین ستون و فونداسیون ایجاد نشود

هنگام تحویل کار تا می توانید نظر کارفرما را به میله گردهای نیم متری جلب کنید و بی دلیل به میله گردها اشاره کنیدتاريخ : جمعه 2 تیر1391 | 21:2 | نویسنده : mokhber

کجایند آقایان نظام مهندسی  و کانون مهندسی با خروارها ادعا....؟؟؟؟؟؟

ابعاد ستون در طبقه اول ۴۰*۴۰

ابعاد ستون در طبقه دوم۳۰*۳۰

ابعاد ستون در طبقه سوم ۴۵*۴۵

ابعاد ستون در طبقه چهارم۳۰*۳۰

ابعاد ستون در خر پشته ۴۰*۴۰

و از همه بدتر تغییر ابعاد  در یک ستون و در یک طبقه

بازرسان کنترل مضاعف نظام مهندسی گاهی به کثیف بودن یک متر میله گرد گیر سه پیچ می دهند و گاهی به این صورت که ساختمان ۵ طبقه را در کنار خیابان اصلی اصلا نمی بینند.

 یا شاید هم نمی خواهند که ببینند...!!!!

 تاريخ : سه شنبه 19 اردیبهشت1391 | 1:12 | نویسنده : mokhber

قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه سال 1391

 بدینوسیله به آگاهی می رساند، آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، کاردانهای فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی ازاین پس بصورت دو نوبت در سال و در ماههای

 شهریور و اسفند

برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است زمان برگزاری هر آزمون متعاقباً در راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمونها اعلام خواهد شد.تاريخ : شنبه 5 فروردین1391 | 20:27 | نویسنده : mokhber

بسمه تعالی

معرفی اسامی نفرات برتر آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و کاردانهای فنی ساختمان آذرماه 90

دفتر امور مقررات ملّی ساختمان 85 نفر از نفرات برتر شرکت کننده در آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردانهای فنی ساختمان را به تفکیک رشته‌های موضوع قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که بالاترین نمرات را در کل کشور کسب نموده‌اند، به تعداد هر رشته 5 نفر به شرح زیر معرفی می‌نماید. شایسته است به بهای تلاش‌های مستمر بعمل آمده ضمن آرزوی توفیق در طی مراحل زندگی و مسیر کمالجوئی و خدمت در جهت سازندگی و کمک به افزایش آگاهی و فرهنگ رعایت مقررات ملّی ساختمان در جامعه حرفه‌ای کشور، گرمترین تبریکات را تقدیم این عزیزان نموده، امید آن داریم در آینده شاهد افتخار آفرینی روزافزون ایشان در عرصه‌های سازندگی باشیم. لوح یادبود این عزیزان نیز برای قدردانی از این تلاش مهم تهیه و به سازمانهای نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان استان مربوطه ارسال گردیده است.


          "غلامرضا هوائی"           

"مدیرکل مقررات ملّی ساختمان"

عمران (نظارت)

محبوبی ایوریق

بهنام

779

12-3-0-14191

مازندران

87

عمران (نظارت)

فرامرزی

مجید

11672

10-3-0-70751

تهران

86

عمران (نظارت)

اصل خداپسند

فرزین

4116

13-3-0-14562

آذربایجان شرقی

85

عمران (محاسبات)

هاشمیان

بهداد

8624

10-3-0-71166

تهران

85

عمران (محاسبات)

مقدسی

سیدمهدی

1532

20-3-0-21471

البرز

85

عمران (محاسبات)

زعفرانی

محمدمهدی

118

20-3-0-13711

اصفهان

84

اسامی کامل نفرات در ادامه مطلب............ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 26 اسفند1390 | 23:37 | نویسنده : mokhber
چرا معمولا داخل تونلهای زیرزمینی را کاشی میکنند؟
 

دلیل اصلی پوشاندن دیواره ها و سقف تونلها مخصوصا تونلهای زیرزمینی با کاشی های سرامیکی مشابه دلیل استفاده از این مصالح در سرویسهای بهداشتی است. سطوح صاف کاشی ها, تمیز کردن آنها را بسیار ساده میکند. همچنین کاشی های سرامیکی مقاومت بسیار خوبی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند که باعث میشود برای مدت طولانی سرویسدهی داشته باشند.

این موضوع در تونلها بسیار حائز اهمیت است زیرا با عبور و مرور زیاد اتومبیلها, مقدار بسیار زیادی دوده بر روی دیوارها و سقف تونلها جمع میشود که اگر سطح رویی تونل کاشی شده باشد امکان شست و شوی آن بسیار ساده خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل استفاده از کاشی در داخل تونلها, زیبایی آن است. که البته زیبایی کاشی ها با امکان پوشاندن هر سطحی به هر شکلی, در کنار هم ویژگی بسیار خوبی را برای این مصالح ساختمانی بوجود آورده است. طوری که چه سطح شما مکعبی و ساده باشد و چه سطح مقطع تونل نیم دایره ای و قوسدار باشد با چیدمان کاشی ها میتوان به سادگی تمام سطح را پوشاند.

برگرفته از سایت سیویلتک.ادامه مطلب

مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اعلام کرد :

محصول گچ صدف دامغان و هیچ گچ دیگر موجود در بازار نمی‌تواند به طور مستقیم، بدون رابیتس، در زیر بلوک سقفی پلی استایرن اجرا شود. هرگونه تبلیغ این موضوع از طرف شرکت‌ها، خلاف واقع بوده و مورد تائید این مرکز نیست. بر این اساس، عدم رعایت ضوابط ابلاغی مرکز در زمینه ایمنی محصولات پلی استایرن، می‌تواند به خسارات جانی و مالی ناشی از آتش‌سوزی‌های احتمالی منجر شود. برای اطلاع بیشتر از ضوابط ایمنی در برابر آتش برای بلوک‌های سقفی پلی استایرن، دیوار تری‌دی و دیوارهای ICF به صفحه بخش آتش در سایت اینترنتی مرکز مراجعه و فایل‌های مربوط به آن دانلود شود.
خاطرنشان می‌شود مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در راستای ضابطه‌مند کردن ساخت و سازها در کشور و رعایت نکات ایمنی تاکنون دستورالعمل‌های متعددی را منتشر کرده است که در مباحث مختلف مقررات ملی ساختمان، منجمله مبحث سوم تبلور یافته است. همچنین ضوابط ایمنی در برابر آتش برای کاربردهای پلی‌استایرن در ساختمان، مانند بلوک‌های سقفی پلی‌استایرن، دیوارهای ۳D و دیوارهای با قالب عایق ماندگار (ICF)، توسط این مرکز تهیه و مدتها است که توسط نهادهای مسئول، شامل وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران ابلاغ شده استتاريخ : سه شنبه 23 اسفند1390 | 16:14 | نویسنده : mokhber

هر چه خواستند تصویب کردند

طبق روال دو سال اخیر با حضور بسیار اندک اعضا و برنامه طراحی شده توسط هیئت رئیسه

مجمع عمومی فوق العاده نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران :مجمع عمومی فوق العاده نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در روز دوشنبه مورخ 22/12/90 در راستای بررسی برنامه و بودجه پیشنهادی سال 1391 در محل سالن هلال احمر شهر ساری با حضور نماینده وزارت مسکن و شهرسازی از دفتر تشکلهای حرفه ای و نماینده اداره کل مسکن و شهرسازی استان اعضاء محترم هیأت مدیره و مهندسین عضو سازمان برگزار شد .

در ابتدا مهندس خاوری نژاد ضمن خیر مقدم و تبریک روز مهندس و فرا رسیدن نوروز باستان به شرح خدمات صورت گرفته در طی این دوره پرداخ

شایان ذکر است برنامه و بودجه پیشنهادی هیأت مدیره در مجمع  با رأي اكثريت حاضرین به تصويب رسید.
ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه 8 اسفند1390 | 10:46 | نویسنده : mokhber

مهندس خاوری نژاد رئیس سازمان در پیامی روز مهندس را به جامعه فرهیخته مهندسان تبریک گفت در پیام ایشان آمده است:

زادروز خواجه نصيرالدين طوسي ، كه در علوم مهندسي ، اخلاق و ریاضیات عصر خویش ، سرآمد و منشاء تحولات گسترده ای در عرصه های مهندسي دوران خود و اعصار بعد از آن بوده را به جامعه مهندسی استان تبریک عرض می نمایم چرا كه اين بزرگ مرد فرهيخته تاريخ ايران زمين ، ميراثي از خود بر جاي گذاشت كه امروزه جامعه مهندسي به آن مباهات مي نمايد......

بقیه در ادامه مطلب...ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه 3 اسفند1390 | 9:28 | نویسنده : mokhber

قابل توجه شرکت کنندگان آزمون آذرماه 90 که نتایج آزمون آنها « دردست بررسی » اعلام گردیده است

بدینوسیله به اطلاع شرکت کنندگان آزمون آذرماه90 که نتایج آنها

« دردست بررسی » اعلام گردیده است می‌رساند، نامبردگان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ارائه درخواست مصاحبه و شرایط آن به وب سایت اینترنتی موسسه آموزشی و پژوهشی ساختمان و شهرسازی مجری برگزاری جلسات مصاحبه به آدرس:  http://www.azmonmhud.com/Course/Register.aspx مراجعه نمایند.تاريخ : پنجشنبه 20 بهمن1390 | 10:16 | نویسنده : mokhber

خبر فوری                                                                      خبر فوری

نتایج آزمون نظام مهندسی جهت اخذ پروانه اشتغال در  آذر ماه سال  ۹۰ اعلام شد

مشاهده نتایج آزمونتاريخ : جمعه 14 بهمن1390 | 15:27 | نویسنده : mokhber
اقایان کوتاه آمدند...!!!!

برگرفته از سایت الف

دکتر حسن غفوری فرد در گفت و گویی با "الف" ضمن تکذیب خبر یک سایت خبری از قول خود درباره بی اعتبار شدن مدارک تحصیلی دانشگاه های انگلیس تاکید کرد این موضوع از ابتدا هم در دستور کار نبوده است.

به گزارش الف، عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: کسانی که هم اکنون در دانشگاه های انگلیس در هر مقطع تحصیلی دانشجو و مشغول تحصیل هستتند هیچ مشکلی نخواهند داشت و تا پایان درسشان می توانند از امتیازاتی که تاکنون دریافت می کردند استفاده کنند و درپایان هم مدرکشان مورد قبول داخل کشور خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه از یک ماه پیش ارتباط علمی با دانشگاه های انگلیس قطع شده است خاطر نشان کرد، بحث مطرح شده در اصل این بوده است که از این به بعد دولت هیچ امتیاز و تسهیلاتی مانند ارز دولتی و قوانین مربوط به خدمت سربازی و ... برای تحصیلات در انگلیس پرداخت نخواهد کرد. اگر چه کسانی که تمایل داشته باشند همچنان با هزینه شخصی به تحصیل در انگلیس ادامه دهند آنها نیز مدرک تحصیلی شان مورد تایید وزارت علوم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اگر تاکنون کسی مشمول خدمت سربازی بود می توانست با پذیرش از دانشگاه های انگلیس از کشور خارج شود اما با تصویب این قانون دیگر حق چنین کاری را نخواهد داشت.

یادآوری می شود یکی از سایتها هفته گذشته از قول غفوری فرد اعلام کرده بود مدارک دانشگاه های انگلیس در ایران معتبر نخواهد بود . این خبر باعث نگرانی دانشجویان شاغل به تحصیل
در انگلیس شده بود.تاريخ : پنجشنبه 13 بهمن1390 | 16:34 | نویسنده : mokhber
خاطرات سيد مهدي هاشمي از هم‌رزمان شهيدش؛
ماجراي عقب‌نشيني دشمن با طنين "الله اكبر" در ارتفاعات دولتو/ وقتي هلي‌كوپتر شهيد بروجردي سقوط كرد
 

از ما اصرار از او انکار! مهندس سید مهدی هاشمی که اکنون رئیس یکی از تخصصی ترین سازمان های حرفه ای یعنی سازمان نظام مهندسی است، خاطرات گسترده و خواندنی ای از روزهای جنگ داشت. از شهید محمد بروجردی، از شهید محمود کاوه، از شهید آبشناسان و...! از اصل غافل‌گیری استفاده کردیم و وي زمانی را که برای مصاحبه اختصاص داده بود را به بازگویی بخش کوچکی از خاطراتش از دفاع مقدس پرداخت. سید مهدی هاشمی در سال‌های اخیر معاون امور مناطق شهرداری تهران در دوره شهرداری دکتر احمدی نژاد، معاون عمرانی وزارت کشور1384-1387، سرپرستی وزارت کشور، قائم مقامی وزارت راه و ترابری و ریاست سازمان نظام مهندسی را در کارنامه هود دارد.

هاشمی همیشه در صندوق عقب ماشینش کپسول اکسیژن را حمل می کند که یادگاری از دوران دفاع مقدس است. او از روزهای پیش از آغاز حمله رژیم صدام به ایران در مناطق غربی حضور داشته و خود می گوید که این افتخار را داشته که هشت سال در جبهه ها حضور داشته باشد.

مصاحبه با سيد مهدي هاشمي ناتمام ماند و در حالي‌كه وي كانديداي انتخابات مجلس نهم به‌دعوت جبهه پايداري است، گفت‌وگوي انتخاباتي با وي به فرصت ديگري موكول شد:

يكي از ويژگي‌هاي شما كه همواره در ذهن همه بوده، ‌به دلیل جانبازی‌، زندگی در چند دقيقه قبل از شهادت است! شما همه جا كپسول اكسيژن همراه‌تان هست و آثار گهربار آن دوران در جسم شما قابل مشاهده است. كمي به آن تاريخ برگرديم.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم. فكر مي‌كنم مهم‌ترين چيزي كه عرصه انقلاب و جنگ را رقم زد، احساس تكليف و ضرورت بود. در صحنه‌هاي مختلف جنگ هم همين ............

بقیه در ادامه مطلب.....ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه 13 بهمن1390 | 16:21 | نویسنده : mokhber
 
سیاست گذاری جهان سومی!
علي نقيه، 13 بهمن 90
آقای غفوری فرد رئیس هیأت نظارت و ارزیابی شورایعالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرده اند که از این پس مدارک دانشگاه های انگلیس بی اعتبار است و توسط وزارت علوم ارزیابی نمی شود!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۶
جناب آقای غفوری فرد رئیس هیأت نظارت و ارزیابی شورایعالی انقلاب فرهنگی، طی مصاحبه ای اعلام کردند که از این پس مدارک دانشگاه های انگلیس بی اعتبار است و توسط وزارت علوم ارزیابی نمی شود. در این اظهارات آشفته که در پی سیاستگذاری آشفته است، چندین مطلب مختلف با هم تلفیق شده است: موسسات اعزام دانشجو به انگلیس، اعزام دانشجوی بورسیه به انگلیس، دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های انگلیس و افرادی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند. البته گفته شده است که دانشجویانی که قبلا تحصیل کرده اند مشکلی ندارند و شامل این سیاست نمی شوند.

سؤال اینجاست که تا کی ........
بقیه در ادامه مطلب..................                                                       برگرفته از سایت الف


ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 11 بهمن1390 | 22:34 | نویسنده : mokhber
در شهر اوساكا ژاپن اتوبانی وجود دارد كه در طی مسیرش از وسط یك برج 16 طبقه میگذرد. این اتوبان دقیقا از طبقه 5 تا 7 این برج را اشغال كرده است. نام این برج نیز برج دروازه یا گیت تاور میباشد.
هنگامی كه سوار آسانسور این برج شوید خواهید دید كه برای طبقه 5 تا 7 هیچ كلیدی وجود ندارد و آسانسور مستقیما از طبقه 4 به طبقه 8 میرود. توافق ساخت بزرگراه و برج به شكل كنونی بعد از 5 سال كشمكش بین شركت سازنده اتوبان و صاحبان ساختمان وزمین های  اطراف آن كه حاضر به كوتاه آمدن از مواضع خود نبودند شكل گرفت و این عكسها نتیجه آن شده است.
 
 


تاريخ : سه شنبه 4 بهمن1390 | 16:48 | نویسنده : mokhber

 

دومين جلسه هم انديشي مديران و كارشناسان مسكن و شهرسازي استانها

دومين جلسه هم انديشي به منظور چگونگي نحوه برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي و همچنين نتايج حاصل از تغييرات انجام شده در آزمون سال جاري و همچنين بمنظور بررسي ساير موارد مربوط به مقررات ملّي ساختمان، امروز ساعت 9 صبح ، با حضور معاونين مسكن و ساختمان و رؤساي اداره مقررات ملّي ساختمان مسكن و شهرسازي استانها و با حضور آقاي دكتر هوائي مديركل مقررات ملّي ساختمان در وزارت راه و شهرسازي برگزار گرديد.
در اين جلسه آقاي دكتر هوائي در خصوص تغييرات انجام شده در روند برگزاري آزمونهاي مذكور و واگذاري موارد اجرايي آزمونها به سازمان سنجش آموزش كشور به عنوان ركن اجرايي آزمون و دلايل و ضرورتهاي انجام اين تغييرات توضيحاتي ارائه نمودند همچنين نمايندگان استانهاي حاضر در جلسه نظرات و پيشنهادات خود را در اين زمينه بيان نمودند.
در اين جلسه نمايندگان استانها نظرات خود را در خصوص روند برگزاري آزمونهاي سالجاري با اشاره بر نكات مثبت و برخي مشكلات موجود ارائه و پيشنهادت خود را نيز بيان نمودند.
در مجموع استانها بر بهبود كيفيت برگزاري آزمون تأكيد نمودند و پيشنهاد شد قبل از برگزاري آزمون هماهنگي كامل بين اركان اجرايي و نظارتي آزمون انجام شود.
در خاتمه جلسه آقاي مهندس صومعلو معاون امور مسكن و ساختمان ضمن حضور در جلسه و عرض خير مقدم به ميهمانان، به برخي از سؤالات و مشكلات حاضرين در جلسه در حوزه فعاليتهاي مسكن و ساختمان در استانها پاسخهاي لازم را ارائه نمودند.

 

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"تاريخ : سه شنبه 20 دی1390 | 0:28 | نویسنده : mokhber

باز هم : هر دم از این باغ بری می رسد........

یک تفکر و ایده برتر توسط متفکران نو اندیش وزارت خانه

ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بیکار رشته های انسانی

فارغ التحصیلان رشته جغرافی می توانند پروانه اشتغال در رشته مهندسی شهر سازی بگیرند.......

چرا در دانشگاه این همه محاسبات و دروس سخت و مشکل؟

چرا این همه استاتیک و مقاومت مصالح....؟

بیایید همه با هم جغرافی بخوانیم و مدرک مهندسی بگیریم....!!!!!!

بر اساس بخشنامه جدید مسکن و شهرسازی فارغ التحصیلان رشته جغرافیا می توانند مدرک پروانه اشتغال در رشته شهر سازی بگیرند...

مشاهده و دریافت متن نامهتاريخ : یکشنبه 18 دی1390 | 15:56 | نویسنده : mokhber

جلسه هم اندیشی کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان(ماده27)

جلسه هم اندیشی کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان (ماده27) روز چهارشنبه مورخ 14/10/90 در محل سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان این جلسه در راستای تبادل افکار تجربیات کارشناسان و همچنین بررسی شیوه های گزارش نویسی و ایجاد وحدت رویه در خصوص تعیین عوامل مقصر حوادث در کارگاه ها و ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا با حضور مسئولین سازمان و کارشناسان رسمی سازمان انجام شد .

در ابتدا مهندس صالحی ضمن خیر مقدم به بیان برنامه این جلسه هم اندیشی و همچنین نقش کارشناسان اشاره نمود و در ادامه مهندس خاوری نژاد ضمن خیر مقدم به کارشناسان محترم به بیان سابقه کارشناسان رسمی ماده27 اشاره نمود و اذعان داشت چندین سال از آغاز به کار ماده27 می گذرد و از نظر اجرایی هنوز در ابتدای راه هستیم تا بتوانیم جایگاه واقعی خود را پیدا نمائیم.

رئیس سازمان فعالیتها ی ماده27 را در 2بخش درون سازمانی و برون سازمانی اعلام نمود و بیان داشت از سه سال قبل اقداماتی همچون تشخیص خسارت بیمه برای کارفرمایان از طریق کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناسان ماده27 صورت می گرفت که به مرور اصلاح شد و در قرارداد جدید شرکت بیمه ای موظف گردید از کارشناسان ماده27 استفاده نماید.

ایشان در ادامه به جلسه با مدیر کل محترم تجهیز مدارس اشاره نمودند و بیان داشتند در جلسه ای که برگزار گردید مقرر شد کارشناسی استحکام بنا در تجهیز مدارس از طریق کارشناسان ماده27 صورت پذیرد زیرا بحث استحکام بنا نظارتی نیست بلکه کارشناسی است و در این راستا آئین نامه ای هم تدوین شده است.

مهندس خاوری نژاد در ادامه به بحث برون سازمانی اشاره نمود و اذعان داشت در این راستا تفاهم نامه ای از طرف شورای مرکزی  و دفتر رئیس جمهور محترم ابلاغیه ای به استانداری ها صادر شد که در امور کارشناسی از کارشناسان ماده 27 استفاده شود.در پایان حاضران در جلسه به بیان دیدگاه ها و مسائل و دغدغه های موجود اشاره نمودند.

وپس از آن آقای مهندس مدانلو دبیر انجمن کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گزارشی از عملکرد انجمن و نحوه ارجاع کار به کارشناسان ایراد نمودند،ایشان عمده کارهای ارجاعی را خسارت جانی و بدنی از طرف بیمه ها اعلام و در بخش دیگر از کم توجهی مهندسین ناظر در پروژه ها انتقاد داشتند و یادآور شدند در ظرف 10 ماه گذشته پروژه هایی که دارای پروانه ساختمانی بودند 10 نفر فوتی اعلام و برای صنعت ساختمان این حوادث وارده تأسف بار پنداشتند.

در خاتمه از زحمات هیأت مدیره انجمن کارشناسان،هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان و ریاست محترم سازمان بابت همکاری تشکر و قدردانی نمودند. تاريخ : سه شنبه 6 دی1390 | 17:45 | نویسنده : mokhber
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۶
 تهران امروز گزارش داد:


در صورتي كه يك زلزله ۸ ريشتري در گسل شمالي تهران ايجاد شود با شدت ۹ درجه مركالي تمامي مناطق شمالي تهران تخريب خواهد شد و اگر چنين زلزله‌اي در گسل جنوبي تهران با شدت ۸ درجه مركالي ايجاد شود آدم و سازه‌اي در تهران باقي نخواهد ماند.
«زلزلــــــــــه قابـل پيش‌بيني‌نيست.»اين نخستين جمله‌اي است كه بهرام عكاشه متخصص برجسته‌ زلزله‌شناسي و زمين‌شناسي در كشور عنوان مي‌كند و مي‌گويد: «در هر صورت پايتخت آبستن حوادثي است كه نمي‌توان بطور دقيق در خصوص زمان وقوع آن پيش‌بيني كرد.اما زلزله پديده‌اي است كه دائم در تاريخ تكرار مي‌شود.»

براساس مطالعات انجام شده توسط متخصصان ژاپني و ايراني چنانچه ......
بقیه در ادامه مطلب.......


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 26 آذر1390 | 22:11 | نویسنده : mokhber

جدول مواد امتحاني و ضرايب دروس آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته

 سال 1391 دانشگاه آزاد اسلامي

 

مشاهده و دریافت فایل منابع و ضرایب

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ